Topmes

Diskusní fórum

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

Gantry stroje

LK V-GP - kolejové

LK-V GP (původní název LK-V R - Rail) je vysoce přesný měřicí stroj špičkových parametrů pro měření rozměrných součástí s vynikajícím poměrem cena / technické parametry. Žádný jiný výrobce na světě není schopen dodat takto velké stroje s takovouto přesností a opakovatelností, to je umožněno právě jen použitím keramiky.

Typová řada strojů LK-V GP (Vertical - Rail) je založena na unikátním systému konstrukce portálu z dutých keramických profilů, který se pohybuje na granitovém kolejovém vedení, portál má profil průřezu ve tvary písmena I

Ložiska, která jsou zatěžovaná hmotností stroje, jsou zvětšená. Všechna ložiska přiléhají k vodícím plochám podstatně vyšší silou, čímž se zvyšuje mechanická tuhost celé konstrukce. Vzduchová mezera je jen 5µ, takže i spotřeba tlakového vzduchu je významně redukována. K návrhu mechaniky stroje a simulace jeho dynamických parametrů byla použita metoda konečných prvků. 

Stroje LK-V GP jsou standardně vybaveny systémem kompenzace teploty DTEC, který se skládá ze 4 senzorů teploty a speciálního softwaru. Celá konstrukce je striktně podřízena jednoznačně definovanému nulovému bodu teplotního počátku. Do systému teplotní kompenzace DTEC je zahrnuta i dotyková sonda včetně CNC hlavice a prodloužení sondy, které se při měření velkých součástí běžně používají.

Samozřejmostí je garance rozměrové stability a přesnosti stroje po dobu 10-ti let. Pokud by výsledky kalibrace nebyly v souladu s technickou specifikací nového stroje vlivem změny mechanické struktury stroje, bude stroj bezplatně opraven. 

Konstrukce: granitové pojezdy, portál a pinola z dutých keramických profilů, precizní velkoplošná vzduchová ložiska s vysokým přítlakem ve všech osách, frikční pohony s nulovou hysterezí, krytá vedení všech pojezdů, vhodný do dílenského prostředí

Odměřovací systém: Renishaw RGH s krokem 0.05 µm je dodávaný jako standard

Kontrolér Nikon MCC300: podporuje dotykový digitální i analogový scanning se sondami Renishaw a dále optický scanning s Laser Scannery Nikon.

Systémem kompenzace teploty DTEC: 4 senzory teploty a speciálního software 

Dotyková sonda: Standardně CNC hlavice PH10MQ,TP200, SCR200, sada doteků a prodloužení. Volitelně sonda pro analogový scanning Renishaw SP25M případně Nikon Laser Scanner.

Software: Camio8 nebo případně TouchDMIS CAD.

Technická specifikace

Vzorec přesnosti: MPEe od 4.5 + L/250 µm
Opakovatelnost (Repeatability) R od 5.5 µm
Maximální pracovní rychlost v prostoru Vu3 od 32 m/min
Maximální akcelerace v prostoru Au3 od 2 950 m/min2
Měřicí rozsah stroje: osa X od 3 do 10 m
  osa Y od 2 do 4 m
  osa Z od 1.5 do3 m
Pracovní prostředí stroje teplota v rozsahu 20 +/-2 °C
Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2019 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10