Topmes

Diskusní fórum

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

Výložníkové stroje

LK H - Premium

Nikon LK-H (Horizonal Arm Layout Type), původní název LK HC-90 je vysoce přesný výložníkový měřicí stroj špičkových parametrů určený pro měření rozměrných součástí s vynikajícím poměrem cena / technické parametry. Stroje jsou LK-H nabízeny v několika provedeních – kolejové či se stolem, jedno či dvousloupové. Stroje lze zabudovat do úrovně podlahy. Žádný jiný výrobce na světě není schopen dodat výložníkové stroje s takovouto rychlostí, přesností a opakovatelností, to je umožněno právě jen použitím keramiky.

Typová řada strojů Nikon LK-H je založena na unikátním systému konstrukce sloupu a pinoly z dutých keramických profilů, který se pohybuje na granitovém kolejovém vedení.

Ložiska, která jsou zatěžovaná hmotností stroje, jsou zvětšená. Všechna ložiska přiléhají k vodícím plochám podstatně vyšší silou, čímž se zvyšuje mechanická tuhost celé konstrukce. Vzduchová mezera je jen 5µ, takže i spotřeba tlakového vzduchu je významně redukována. K návrhu mechaniky stroje a simulace jeho dynamických parametrů byla použita metoda konečných prvků.

Stroje Nikon LK-H jsou volitelně vybaveny systémem kompenzace teploty DTEC, který se skládá ze 4 senzorů teploty a speciálního softwaru. Celá konstrukce je striktně podřízena jednoznačně definovanému nulovému bodu teplotního počátku. Do systému teplotní kompenzace DTEC je zahrnuta i dotyková sonda včetně CNC hlavice a prodloužení sondy, které se u velkých strojů běžně používá. 

Samozřejmostí je garance rozměrové stability a přesnosti stroje po dobu 10-ti let. Pokud by výsledky kalibrace nebyly v souladu s technickou specifikací nového stroje vlivem změny mechanické struktury stroje, bude stroj bezplatně opraven.

Konstrukce: granitové pojezdy, sloup a pinola z keramických dutých profilů

Měřicí stůl: standardně granitový, u kolejového typu volitelně litinový

Ložiska: velkoplošná vzduchová ložiska ve všech osách, frikční pohony s nulovou hysterezí, krytá vedení všech pojezdů (volitelně) do dílenského prostředí

Odměřovací systém: Renishaw RGH s krokem 0.5 µm je dodávaný jako standard

Kontrolér Nikon MCC250: podporuje dotykový digitální i analogový scanning se sondami Renishaw a dále optický scanning s Laser Scannery Metris.

Dotyková sonda: Standardně CNC hlavice PH10M,TP200, SCR200, sada doteků a prodloužení. Volitelně sonda pro analogový scanning Renishaw SP25A případně Metris Laser Scanner. 

Software: Camio7 nebo Topmes Tango!3D CNC (2D+3D), Reporting, RPS body, High Level, Best Fit

Technická specifikace

Vzorec přesnosti MPEe od 1.3 + L/250 µm
Opakovatelnost (Repeatability) R od 1.9 µm
Maximální pracovní rychlost v prostoru Vu3 od 50 m/min
Maximální akcelerace v prostoru Au3 od 4 700 m/min2
Měřicí rozsah stroje osa X od 1 do 10 m
  osa Y od 0.4 do 1.6 m
  osa Z od 0.6 do2.5 m
Pracovní prostředí stroje teplota v rozsahu 20 +/-2 °C
Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2019 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10