Topmes

Diskusní fórum

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

Sběr dat

TMQ8-HID (8X Mitutoyo)

Jednotka TMQ8-HID je určena pro přímý přenos dat z 1 až 8 měřidel typu Mitutoyo - Digimatic do libovolného programu v PC, který podporuje zápis z klávesnice. Tedy bez nutnosti použití jakéhokoliv podpůrného software či ovladače. 

Jedná se o malou krabičku, která je do počítače připojena a zároveň i napájena kabelem USB. Po stisku tlačítka na posuvce, nebo sešlápnutí některého z pedálů, jsou z jednotky do počítače vyslána data ve formátu USB klávesnice. Počítač nerozezná, zda se jedná o data z jednotky nebo z klávesnice a vyhodnotí data jako sled stisků numerických kláves (odpovídajících údaji na displeji posuvky) ukončený stiskem tlačítka Enter. Vstupy: Počet vstupů je možno modifikovat na základě požadavku zákazníka. Tato konkrétní jednotka má vstup 8x kabel Digimatic, 3x nožní spínač, výstup: 1x USB kabel. Pracuje tak, že po stisku kteréhokoli nožního spínače vyšle do počítače data ze všech připojených přístrojů.

Po připojení k PC detekuje systém nové zařízení automaticky jako „Topmes TMQ8-HID Ver:x.xx“. Tímto je jednotka nainstalována. není nutná instalace ovladače, protože jsou použity systémové ovladače USB klávesnice operačního systému MS Windows. Jednotka pracuje se všemi systémy, které podporují připojení USB klávesnice (jako Windows 2000/ XP/W7, UNIX/Linux, MAC OS). Pro správnou funkci je nezbytné, aby na standardní klávesnici PC byl aktivován režim Num-Lock. 

Jednotku lze nastavit pro odlišné ukončovací znaky (TAB / ENTER / žádný) pomocí přepínače, který je umístěn vedle konektoru USB po pravé straně, a to i za chodu jednotky. Po stisku tlačítka na posuvce, nebo sešlápnutí pedálu, dojde k odvysílání dat a jejich zakončení znakem dle následující tabulky. Nastavení je společné pro všechny kanály. V současné chvíli nejsou využity všechny polohy přepínače. Jsou volné pro uživatelské nastavení, které lze doprogramovat na přání zákazníka a tak pozměnit její parametry.

Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2020 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10