Topmes

Diskusní fórum

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

Sběr dat

TCU USB Unit - systém kompenzace teploty

Jednotka TCU USB je určena pro sběr hodnot teploty z 4 čidel teploty a jejich přenos do USB portu počítače. Je vhodná například pro sytém teplotní kompenzace měřicích strojů s využitím software Topmes Tango!3D. Jednotka komunikuje s počítači a notebooky s OS od Windows XP výše.

Jednotka nevyžaduje napájecí zdroj, je napájena z počítače kabelem USB. Typické použití jednotky je měření teploty osy ze čtyř čidel a to os X, Y a Z měřicího stroje, čtvrtý senzor je použit pro snímání teploty měřeného obrobku. 

Funkce a technické parametry jednotky:
Vstupy: v základu 4 senzory teploty - konektor Jack 3.5. Výstup dat: MicroUSB do PC, data ve volitelném formátu (např. Topmes Tango!3D).

Po prvním připojení k PC detekují Windows nové zařízení automaticky jako „Topmes TCU Ver:x.xx“. Je třeba nainstalovat dodaný ovladač zařízení.

Stav jednotky je indikován jednou LED diodou. Funkce, parametry a komunikační protokol výstupu jednotky jsou standardně přizpůsobeny softwaru Tango!3D, ale lze jej případně přeprogramovat a upravit dle požadavku uživatele. 

Komunikace s čidly je digitální po třídrátové sběrnici (GND/Vcc/Data). Řazení čidel je libovolné, čidla sdílejí společný datový vodič (Dallas 1-Wire technologie).

Rozlišení čidel je 12bit, tedy 0,0625°C

Přesnost čidel je ±0,5°C

Jednotka je schopna zpracovat data až ze 64 čidel.

Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2019 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10