Topmes

Diskusní fórum

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

Ramena všeobecně

Model Maker

K bezdotykovému měření lze využít digitální laser scanner Nikon Model Maker (dále jen MMD). Laser scanner MMD je k měřicímu rameni připojen pomocí speciálního rozhraní, užívajícího technologii Quick-mount. Toto rozhraní také umožňuje připojení dotykové sondy. Scanner MMD lze pohodlně, bez jakéhokoliv přídavného rozhraní, připojit přímo k notebooku. MMD umožňuje pořízení velmi rychlé a přesné digitální reprezentace měřeného objektu.

Systém je vhodný k reverznímu inženýrství, srovnání fyzického objektu s jeho CAD modelem a užívá se i pro měření měkkých či křehkých objektů. Standardně je dodáván model se šířkou paprsku 50mm, který vhodný k měření s maximální přesností případně 100mm a 200mm pro maximální produktivitu. Na přiložených obrázcích je praktický příklad měření odlitku. Během měření stačí udržovat alespoň přibližně konstantní vzdálenost scanneru od součásti. Optimální vzdálenost je indikována světelným bodem ležícím v blízkosti scanované linky.

Nikon je světovou jedničkou v nasazení laser scannerů pro měření zejména v leteckém a kosmickém průmyslu. Měření pomocí laser scannerů je velmi perspektivní technologie. Nikon Metrology nabízí kompletní řešení měření ve 3D od klasického dotykového až po nejmodernější optické bezdotykové metody měření součástí ať už geometrických nebo obecných tvarů. Rychlost snímání pomocí laser scanneru je ohromující - okolo 20 000 bodů za sekundu ve 3D s přesností od 8 do 15um. Vysokorychlostní mód skenuje s rychlostí až 80 linek za vteřinu.

Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2019 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10