Topmes

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

Scannery pro CMM

Princip funkce

Nikon Metrology je již více jak 20 let průkopníkem a světovou jedničkou v aplikacích laserových scannerů pro 3D souřadnicové měřicí stroje. Laser scannery Nikon je možno nasadit nejen na všechny typy měřicích strojů LK Altera a Coord3, ale i na jakýkoli CNC měřicí stroj libovolného výrobce (například Mitutoyo, Brown and Sharpe, DEA, Zeiss, Wenzel, Mora, IMS, Aberlink).

Nikon Metrology nabízí kompletní řešení pro 3D měřicí stroje od klasické dotykové sondy, přes systémy analogového scanningu až po nejmodernější optické bezdotykové metody. Laser scannery Nikon lze použít jak pro měření součástí s převážně geometrickými tvary, tak i pro měření součástí obecných tvarů z nejrůznějších materiálů, zejména plastových a plechových výlisků, odlitků a kompozitních materiálů a k reverznímu inženýrství. Důraz je kladen na přesnost a produktivitu měření v běžných dílenských podmínkách, jednoduché ovládání a bezproblémovou implementaci na jakémkoli měřicím stroji.

Systém adaptivního řízení jasu laseru pro práci v běžných světelných podmínkách umožňuje bezproblémové snímání nejrůznějších povrchů včetně vysoce odrazných bez nutnosti použití zmatňujících nástřiků sprejem, což není u konkurenčních produktů úplně obvyklé. Trvejte na praktickém předvedení! Rádi nezávazně předvedeme měření Vašeho dílu.

Revoluční systém laser scannerů Nikon Digital sdružuje v jediné kompaktní hlavici kamerový systém, laser scanner a digitální jednotku zpracování dat včetně zabudovaného algoritmu pro kompenzaci vlivu teploty a vnějšího osvětlené. Tím je zajištěna maximální přesnost a rychlost měření při minimálních rozměrech hlavice. Všechny laser scannery Nikon Metrology jsou plně kompatibilní s hlavicemi Renishaw PH10M a PH10MQ.

Největší předností scanningu je rychlost, množství pořízených dat a bezdotykové snímání. Celý nascanovaný díl je uložen do paměti PC a může být kdykoliv dodatečně vyhodnocen. Scanování je nenáročné na obsluhu, na strojích Nikon (případně na strojích přestavěných na systém NIKON) je používán multisenzorový software Camio 8 (DMIS kompatibilní).

Scanovaná data lze též pořídit pomocí scanovacího software Nikon Focus Scan a pořízená data (mraky bodů) lze následně vyhodnotit pomocí Nikon Focus Inspection nebo v jiném software s možností zpracovávat mraky bodů, např. Polyworks. Tento způsob se používá většinou při použití laserscannerů NIKON na souřadnicových měřicích strojích ostatních výrobců / značek .
 

Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2019 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10