Topmes

Diskusní fórum

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

Scannery pro CMM

Princip funkce

Nikon Metrology je již více jak 20 let průkopníkem a světovou jedničkou v aplikacích laserových scannerů pro 3D souřadnicové měřicí stroje. Laser scannery Nikon je možno nasadit nejen na všechny typy měřicích strojů LK Metrology, ale i na jakýkoli CNC měřicí stroj libovolného výrobce (Mitutoyo, Brown and Sharpe, DEA, Zeiss, Wenzel, Mora, IMS, Aberlink ...).

Laser scannery Nikon lze použít jak pro měření součástí s převážně geometrickými tvary, tak i pro měření součástí obecných tvarů z nejrůznějších materiálů, zejména plastových a plechových výlisků, odlitků a kompozitních materiálů a k reverznímu inženýrství. Důraz je kladen na přesnost a produktivitu měření v běžných dílenských podmínkách, jednoduché ovládání a bezproblémovou implementaci na jakémkoli měřicím stroji.

Systém adaptivního řízení jasu laseru pro práci v běžných světelných podmínkách umožňuje bezproblémové snímání nejrůznějších povrchů včetně vysoce odrazných bez nutnosti použití zmatňujících nástřiků sprejem, což není u konkurenčních produktů úplně obvyklé. Trvejte na praktickém předvedení! Rádi nezávazně předvedeme měření Vašeho dílu.

Revoluční systém laser scannerů Nikon sdružuje v jediné kompaktní hlavici kamerový systém, laser scanner a digitální jednotku zpracování dat včetně zabudovaného systému pro kompenzaci vlivu teploty a vnějšího osvětlení. Tím je zajištěna maximální přesnost a rychlost měření v libovolném prostředí. Všechny laser scannery Nikon jsou plně kompatibilní s hlavicemi Renishaw PH10M a PH10MQ.

Největší předností scanningu je rychlost, množství pořízených dat a bezdotykové snímání. Celý nascanovaný díl je uložen do paměti PC a může být kdykoliv dodatečně vyhodnocen. Scanování je nenáročné na obsluhu, na strojích LK Metrology (případně na strojích upgradovaných na LK) je používán multisenzorový software Camio 8 (DMIS kompatibilní).

Scanovaná data lze též pořídit pomocí scanovacího software Focus Scan a pořízená data (mraky bodů) lze následně vyhodnotit pomocí Focus Inspection nebo v jiném software s možností zpracovávat mraky bodů, např. Polyworks.

Laser scanner Nikon scanuje povrch měřené součásti postupně v řádcích rychlostí až 200 000 bodů za sekundu. Vzdálenost jednotlivých bodů v řádku je od 0.022mm do 0.060mm v závislosti na typu scaneru.

Souřadnice povrchových bodů součásti jsou průběžně vypočítávány metodou triangulace.

Uživatel má možnost volby množství nasnímaných dat na základě zadání hustoty jednotlivých řádků.

Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2019 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10