Topmes

Diskusní fórum

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

Scannery pro CMM

Aplikace Cross Scanneru

Spáry dveří karosérie

Cross Scanner vytvoří kompletní 3D obraz na základě jediného průchodu 3 paprskové optické hlavice nad scanovanou součástí, odpadá tak nutnost několikanásobného opakovaného scanování v různých orientacích scanneru při použití jednořádkového scanneru. To vede k výrazné úspoře času scanování.

Cross Scanner Cross Scanner Cross Scanner

Typickou aplikací scanneru je měření dílů karosérie (například spáry dveří). Pro kvalitní proměření spáry jednořádkovým scannerem je nutno několikrát diskrétně přeindexovat hlavici PH10M, případně použít hlavici s kontinuálním polohováním (Osa C). Použití Cross scanneru eliminuje nutnost natáčení hlavice, čímž je výrazně zkrácen čas programování i měření.

Poloha montážních prvků karosérie

Cross Scanner Výsledkem kontinuálního scanu objektu ze 3 různých pohledů jediným průchodem hlavice je komplexní mrak bodů přesně popisující 3D objekt. Z tohoto mraku se pak extrahují jednotlivé útvary bez zatížení chybou stroje a chybou indexování hlavice, která vzniká při opakovaném průchodu s různou orientací scanneru. Nasazení cross scanneru je mimořádně efektivní pro měření polohy spojovacích a montážních prvků karosérie (Tucker, Christmas Tree atd.)

 

Členité povrchy a drážky

Další typickou aplikací Cross Scanneru je měření komplexních a členitých 3D povrchů včetně hlubokých drážek.

Cross Scanner Cross Scanner Cross Scanner

Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2020 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10