Topmes

Diskusní fórum

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

Velkoobjemové

Laser Radar

Laser Radar Nikon MV331/351

Nikon Metrology představuje laser radar MV331 (dosah 30m) a MV351 (dosah 50m) pro automatizaci velkoobjemové metrologie.

Laser radary mohou být použity v širokém spektru aplikací leteckého a automobilového průmyslu, u systémů obnovitelných zdrojů energie a další.

Vysoká produktivita
Laser radar obsluhuje jediná osoba. Patentovaná technologie laserového radaru umožňuje přímé měření povrchů a hran při vysokých přenosových rychlostech. V důsledku toho Laser Radar nevyžaduje montáž odrazných značek nebo použití ruční sondy.  Pro manuální měření lze použít integrovanou kameru, která  umožňuje obsluze snadno lokalizovat cílové části ve větším prostoru. Integrovaný snímací systém (kamera), pak dokáže rozpoznat jednotlivé části tak, aby místa, která jsou kontrolována, byla laserovým paprskem přesně zacílena bez nutnosti manipulace s laser radarem.

Laser radar dokáže zachytit jednu miliardtinu odraženého laserového paprsku, tím zajišťuje vysokou přesnost tohoto systému. Laserový radar může skenovat tmavé difúzní, stejně jako vysoce reflexní materiály nebo povrchové úpravy libovolné barvy i v ostrých úhlech dopadu. Díky silnému signálu a eliminaci šumu lze měřit kompozity, kovy a dokonce i vysoce reflexní lakované povrchy. Bezdotyková technologie měření je ideální pro měření horkých, měkkých nebo jemných povrchů.

Připraveno k použití ve výrobní lince
Laser radary lze snadno instalovat na standardní 6-osá ramena robotických paží se zabudovaným montážním rozhraním. Robotické systémy se používají pro automatickou fixaci laser radaru v místech, kde nasnímání bodu eliminuje optická překážka. Laserový radar automaticky měří vyrovnávací body po každém pohybu. Nasnímaná data ve společném souřadnicovém systému zajištují nezávislost na robotovi.

Snadná údržba

Jednoduchá výměna vnějších vzduchových filtrů, aniž by bylo nutné demontovat laser radar z uchycení.

Bezproblémová integrace s běžným metrologickým software
Zákazníci si mohou vybrat z celé řady softwarových řešení nebo pomocí softwaru SDK řídit laser radar napřímo. Integrovány jsou sw PolyWorks, Metrolog a další. Toto propojení umožňuje zákazníkům používat software dle své orientace a těžit tak ze zkušeností již zaškoleného personálu. Laser Radar je také snadno přepravitelný, rozměry pro přepravu jsou cca 1x1m.

Měření parametrů paraboly

Hlavice Laser radaru + kontrolér

Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2019 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10