Topmes

Diskusní fórum

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

Tango!3D

Tango!3D CAD

Tango!3D CAD je softwarová nadstavba pro měření součástí podle CAD modelu. Na základě dat z modelu z CAD návrhového systému je vytvářen DMIS partprogram pro měření. Do programu Tango!3D CAD je standardně zabudován CAD interface pro přímý vstup CAD souborů IGES (.igs) a STEP (.stp). Kromě standardních funkcí pro práci s modelem je zobrazována i dotyková sonda, její trajektorie, případně i celý stroj. Tango!3D CAD umožňuje vizuální simulaci automatického či ručního návrhu snímání součásti na modelu dotykovou sondou. Vytvořený měřicí program je možno přehrát na obrazovce v režimu animace a po zkontrolování funkce spustit na měřicím stroji. Možnost editace jak dotykových bodů, tak bodů přejezdu pomocí grafického znázornění urychluje úpravu dráhy sondy a zvětšuje představivost obsluhy. 

Výstupem je kromě standardního textového protokolu i obrázek objemového modelu součásti se znázorněním vektorů odchylek. Tvar, rozsah a provedení výstupního protokolu je uživatelsky definovatelný. Možnost práce s více okny najednou. Možnost vstupu i výstupu DMIS kódu pro měřicí stroje dalších výrobců. Veškerá data jsou uloženy ve formátu XML, který pro uznáván jako multiplatformní databázový formát.

Software Tango!3D GEO je kompletně náš vlastní produkt. V softwaru Tango!3D CAD však využíváme knihoven od externího dodavatele.

Nové matematické jádro CAD Core Datakit umožňuje přímý vstup CAD modelu bez nutnosti jeho překladu, což přináší tyto výhody:
- podporované formáty Acis, Catia V4, Catia V5, Inventor, JT, UG NX, Parasolid, Pro-E, SolidWorks, SolidEdge a mnoho dalších
- garantované vždy nejnovější verze konvertorů (například 12/2011 pro Catia V5 je to Release 22)
- vyšší spolehlivost přímého načtení (při konverzi formátů vždy může dojít k chybám)
- podstatně vyšší rychlost načtení CAD modelu
- výrazné zvýšení objemu načítaných CAD dat, ve Windows 7 - 64 bit prakticky bez omezení
- výhodná cena nákupu kombinace dvou a více CAD konvertorů
- výhodná cena jednoletého upgradu CAD konvertorů (Annual software maintenance contract)

Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2019 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10