Topmes

Diskusní fórum

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

Tango!3D

Tango!2D + CCD kamera

Grafický měřicí software Topmes Tango!2D je určen pro modernizace i upgrady měřicích mikroskopů a profilprojektorů. Důraz je kladen na intuitivnost používání a jednoduchost programování s minimálními nároky na školení obsluhy.

Programové vybavení Tango!2D je nástupcem populárních měřicích programů M2D a M2DWin. S pomocí široké škály hardwarových rozhraní je možno nasadit tento software prakticky na jakékoli 2D i 3D měřicí zařízení s dotykovým, optickým, elektronickým i kamerovým systémem.

Program pracuje s automatickou detekcí útvarů, což velmi zjednodušuje a zrychluje měření. Podle počtu sejmutých bodů a dalších parametrů sám pozná, který útvar je právě měřen. Program Tango!2D je vybaven řadou pomocníků usnadňujících rutinní práci uživatelů. Slouží jak při měření, tak i otevírání a úpravách programů včetně tvorby výstupních reportů. Práce se software Tango!2D je intuitivní a nevyžaduje hluboké znalosti z oblasti měření.

Nabízíme instalaci CCD kamery na libovolný typ měřicího mikroskopu. Práce s mikroskopem vybaveným kamerou je velmi pohodlná. Zcela odpadá únavná práce s mikroskopem, kdy je zatěžována krční páteř i zrak (nutnost přeostřování z okuláru na obrazovku monitoru). Součástí software Tango!2D je modul CAM pro bezdotykové 2D měření s kamerou. Obsluha vyhodnocuje měřené útvary zobrazené kamerou přímo na monitoru. Modul pracuje se standardními funkcemi pro úpravu obrazu: jas, kontrast, zoom, ekvalizace histogramu, contrast stretching. Dále je vybaven funkcemi automatického rozpoznání útvarů (přímka, kružnice a křivka z bodů). Na obrázku je příklad počítačové modernizace mikroskopu Mitutoyo s CCD kamerou. Data z odměřovacího systému mikroskopu Miutoyo (mikrometrické hlavice s výstupem Mitutoyo Digimatic) jsou přivedny do jednotky IMM2-USB. Jednotka převádí data na USB a zároveň zpracovává signál z nožního spínače. Naměřená data jsou zpracována programem Topmes Tango!2D. Signál z CCD kamery je přiveden do počítače do druhého USB vstupu. Na dalším obrázku je CCD kamera s USB výstupem na velkém dílenském mikroskopu Zeiss. Je uchycená bez zásahu do mikroskopu přímo do okuláru pomocí jednoduchého adaptéru.

K měřicím mikroskopům dodáváme univerzální vysoce účinný LED osvětlovací prstenec pro mikroskopy s velmi jednoduchým ovládáním. Osvětlení je možno nasadit na libovolný typ mikroskopu.

Tango!2D přináší řadu nových funkcí a vylepšení:
- přímé napojení na celou řadu měřicích přístrojů
- intuitivní ovládání programu, nevyžaduje školení
- práce s útvary: měření, správa útvarů, konstrukce
- souřadné soustavy, průvodce vytvoření soustavy
- režim kótování, reporting a tvorba výstupního protokolu
- kódování Uncode: jazykové verze CZ, GB, D, PL, RU
- práce s partprogramy, snadná editace, HL Commands

Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2019 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10