Topmes

Diskusní fórum

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

Automated Precision

Proč API?

API

API API

Sonda IntelliProbe 360 (iProbe 360) je užitečný doplněk laser trackeru pro měření rozsáhlých součástí komplexních tvarů. Zejména umožňuje měřit i body, které nejsou přímo viditelné paprskem laser trackeru. Sonda iProbe 360 nahrazuje dřívější typ IntelliProbe. Kromě zvýšené přesnosti je zde zjednodušena kalibrace sondy a během měření není třeba provádět vložené kalibrace. Sonda iProbe je vybavena novou technologiií, takže může být během snímání bodů otočena až o 360°. Paprsek může být během měření libovolně přerušen. Sonda IntelliProbe 360 pracuje se standardním laser trackerem API. Důležité je, že tracker ani software není nutno pro práci se sondou nijak modifikovat. Sondu je tedy možno kdykoli v budoucnu dokoupit, případně si ji jen vypůjčit a lze s ní ihned pracovat. Sonda je dodávána s několika doteky (až do 700mm) a v provedení bezdrátovém i kabelovém. Sonda je dodávána i v modifikaci dotyková sonda / laser scanner pod názvem Intelliscan 360. Sonda i 360 pracuje pouze v provedení s kabelem. Důvodem je vysoká přenosová rychlost dat ze scanneru.

API je přední světový výrobce přesných laserových přístrojů pro velkoobjemovou metrologii jako jsou laser trackery a laser interferometry. API nabízí efektivní řešení měření dílů, které není možno měřit klasickými dotykovými technologiemi. Systémy API najdou uplatnění v automobilovém a leteckém průmyslu, v energetice a těžkém strojírenství, ve stavebnictví i v průmyslu konstrukcí rozměrově rozsáhlých celků.

Nejrozšířenější cenově dostupné přístroje pro velkoobjemovou metrologii od firmy API jsou laser trackery Radian a Omnitrac2. Principem měření je nepřetržité sledování sondy s koutovým odražečem laserovým paprskem a odečítání polárních souřadnic (vzdálenost a 2 úhly) sondy na vzdálenost desítek metrů s přesností od 5 mikrometrů na metr. Tyto souřadnice jsou přenášeny do počítače, software je vyhodnocuje a vytváří obraz měřené součásti. Díky unikátní technologii TurboADM (Absolute Distance Measurement) může být laserový paprsek v průběhu měření přerušen.

Kompaktnost laser trackery API jsou v současné jediné naprosto kompaktní systémy na trhu. Díky své unikátní konstrukci a sytému teplotní stabilizace neobsahují žádné chladicí systémy, ventilátory ani otvory, kterými by mohl do systému vniknout prach.

Mobilita jednoduchá a rychlá instalace, celý systém včetně kontroléru, příslušenství a kompletní kabeláže je umístěn v jediném transportním kufru. hmotnost hlavice je 8.5kg, výška 36cm. Laserové záření třídy 2, nevyžaduje použití ochranných pomůcek (brýle atd.).

Jednoduché použití – systém se skládá ze stojanu, optické hlavice, a kontroléru. Do kontroléru jsou napojena čidla teploty a atmosférického tlaku. Komunikace mezi kontrolérem a optickou hlavicí je digitální a probíhá pomocí speciálního kabelu, který zaručuje vysokou odolnost proti průmyslovému rušení ve výrobním prostředí. Další informace najdete na stránkách http://www.apisensor.com/

Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2019 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10