Topmes

Diskusní fórum

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

Automated Precision

Proč API?

API je přední světový výrobce přesných laserových přístrojů pro velkoobjemovou metrologii jako jsou laser trackery a laser interferometry. API nabízí efektivní řešení měření dílů, které není možno měřit klasickými dotykovými technologiemi. Systémy API najdou uplatnění v automobilovém a leteckém průmyslu, v energetice a těžkém strojírenství, ve stavebnictví i v průmyslu konstrukcí rozměrově rozsáhlých celků.

Nejrozšířenější cenově dostupné přístroje pro velkoobjemovou metrologii od firmy API jsou laser trackery Radian dodávané ve 3 typových řadách. Principem měření je nepřetržité sledování sondy s koutovým odražečem laserovým paprskem a odečítání polárních souřadnic (vzdálenost a 2 úhly) sondy na vzdálenost desítek metrů s přesností od 5 mikrometrů na metr. Tyto souřadnice jsou přenášeny do počítače, software je vyhodnocuje a vytváří obraz měřené součásti. Díky unikátní technologii TurboADM (Absolute Distance Measurement) může být laserový paprsek v průběhu měření přerušen.

Kompaktnost - laser trackery API jsou v současné jediné naprosto kompaktní systémy na trhu. Díky své unikátní konstrukci a sytému teplotní stabilizace neobsahují žádné chladicí systémy, ventilátory ani otvory, kterými by mohl do systému vniknout prach.

Mobilita - jednoduchá a rychlá instalace, celý systém včetně kontroléru, příslušenství a kompletní kabeláže je umístěn v jediném transportním kufru. hmotnost hlavice je 8.5kg, výška 36cm. Laserové záření třídy 2, nevyžaduje použití ochranných pomůcek (brýle atd.).

Jednoduché použití – systém se skládá ze stojanu, optické hlavice, a kontroléru. Do kontroléru jsou napojena čidla teploty a atmosférického tlaku. Komunikace mezi kontrolérem a optickou hlavicí je digitální a probíhá pomocí speciálního kabelu, který zaručuje vysokou odolnost proti průmyslovému rušení ve výrobním prostředí.

Další informace najdete na stránkách http://www.apimetrology.com/

Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2020 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10