Topmes

Diskusní fórum

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

Příslušenství

SMR odražeč

Principem měření trackerem je nepřetržité sledování sondy s koutovým odražečem (SMR = Spherically Mounted Retro reflector) laserovým paprskem a odečítání polárních souřadnic (vzdálenost a 2 úhly) sondy na vzdálenost desítek metrů s přesností od 5 mikrometrů na metr. Tyto souřadnice jsou přenášeny do počítače, software je vyhodnocuje a vytváří obraz měřené součásti.

Díky unikátní patentované technologii TurboADM (Absolute Distance Measurement) může být laserový paprsek interferometru v průběhu měření přerušen a po navázání paprsku je možno pokračovat v měření bez ztráty přesnosti. K dispozici je několik typů koutových odražečů SMR lišících se velikostí a provedením.

Koutový odražeč SMR je přesný optický systém tvořený trojicí navzájem kolmých zrcadel uzavřený v kulovém pouzdru. Toto uspořádání zaručuje, že paprsek laseru dopadající do odražeče z libovolného směru je vždy odrážen přesně nazpět ve stejném směru. API nabízí několik typů koutových odražečů SMR ve 2 provedeních lišících se přesností vycentrování zrcadla.

Standardní SMR dodávané se strojem jsou vycentrovány do středu koule s chybou do 12.5 um, zatímco odražeč typu HP (High Precission) má chybu menší než 2.5 mikronu. Standardní odražeč se vyzančuje manžetou v barvě kovu, zatímco přesnější odražeč typu HP má černou manžetu.

 

Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2020 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10