Topmes

Diskusní fórum

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

Trackery

Spatial Analyzer

Standardní součástí dodávky laser trackeru API je software Spatial Analyzer (SA) americké firmy New River Kinematics. Spatial Analyzer je univerzální software, který byl vyvinut především pro přenosné měřicí systémy. Tento plně grafický software pro obecnou 3D geometrii orientovaný pro práci s body je prakticky světovým standardem pro laser trackery. Podporuje práci s CAD daty (standardně IGES, STEP, VDA a SAT). Program umožňuje plnou automatizaci měření na základě partprogramu, který řídí kompletní sekvenci měření od pořízení bodů, přes jejich analýzu až po vytvoření zákaznicky orientovaného výstupního protokolu.

Spatial Analyzer je jediným softwarem tohoto typu, který podporuje souběžnou práci několika měřicích zařízení najednou v jediné aplikaci (například laser tracker a měřicí rameno). Unikátní matematická metoda váženého best fitu (USMN) se významně podílí na výsledné přesnosti měření při přesouvání trackeru v průběhu měření jedné součásti. Spatial Analyzer pracuje na běžném notebooku a je samozřejmě plně lokalizován do češtiny včetně tištěného manuálu v češtině. Užitečnou funkcionalitou je SA Viewer, volně šiřitelný program, který umožňuje na libovolném počítači prohlédnout výsledky měření a dovoluje i dodatečnou analýzu těchto výsledků.

K laser trackeru je možno na přání dodat i jiné softwary, například PolyWorks, který představuje silný nástroj pro zpracování shluku bodů a reverzní inženýrství. Zejména je vhodný pro práci s laser scannerem.

Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2020 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10