Topmes

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

Aktuality

MSV Brno - Výstaviště 7.10. - 11.10.2019

05.02.2019

MSV Brno - Výstaviště 7.10. - 11.10.2019

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně se koná ve dnech 7.10. až 11.10.2019 (pondělí až pátek). Zveme Vás do našeho stánku. Žádosti o volné vstupenky adresujte, prosím, na info(@)topmes.cz. Kalibrační laboratoř TOPMES - akreditace KL 2403

15.05.2018

Kalibrační laboratoř TOPMES - akreditace KL 2403

Kalibrační laboratoř TOPMES získala dne 17.4.2018 Osvědčení o akreditaci č.200/2018 pro kalibrační laboratoř č.2403 pro kalibraci měřidel délky: délkoměry, měřicí mikroskopy a profilprojektory, 3D souřadnicové měřicí stroje a měřicí ramena.

Osvědčení o akreditaci je ke stažení na stránce Certifikáty - TopmesPrůmysl 4.0 - nový laser radar nabízí rychlejší, přesnější a dokonalejší využití pro automatizovaný proces

16.06.2016

Průmysl 4.0 - nový laser radar nabízí rychlejší, přesnější a dokonalejší využití pro automatizovaný proces

Nikon Metrology představuje nový, bezkontaktní laser radar MV331 a MV351, který je určen pro objemné a sériové aplikace. Nová laserová radary umožňují snadnou a zejména rychlou kontrolu tvarově složitých dílů. Opakující se postupy a úkony snížují požadavky na pracovní sílu. Laser radar lze integrovat na robotické pracoviště nebo ho samozřejmě použít staticky. Ve srovnání s tradičními postupy měření za pomocí jedno či dvousloupových 3D měřicích strojů, je úspora času více než 4/5. Laser radary mohou být použity v širokém spektru aplikací, včetně leteckého a automobilového průmyslu, u obnovitelné zdrojů energie a další.

Vysoká produktivita

Laserový radar může obsluhovat jediná osoba. Patentovaná technologie laserového radaru umožňuje přímé měření povrchů a hran při vysokých přenosových rychlostech. V důsledku toho Laser Radar eliminuje potřebu fotogrammetrických cílů, montáž odrazných značek nebo použití ruční sondy.  Pro manuální měření lze použít integrovanou kameru, která  umožňuje obsluze snadno lokalizovat cílové části ve větším prostoru. Integrovaný snímací systém (kamera), pak dokáže rozpoznat jednotlivé části tak, aby místa, která jsou kontrolována, byla laserovým paprskem přesně zacílena bez nutnosti manipulace s laser radarem .

Laser radar dokáže zachytit jednu miliardtinu odraženého laserového paprsku, tím zajišťuje vysokou přesnost tohoto systému. Laserový radar může skenovat tmavé difúzní, stejně jako vysoce reflexní materiály nebo povrchové úpravy libovolné barvy i v ostrých úhlech dopadu. Díky silnému signálu a eliminaci šumu lze provádět měření kompozitů, kovů a dokonce i vysoce reflexní lakovaných povrchů. Bezdotyková technologie měření dělá laser radar ideální i pro měření horkých, měkkých nebo jemných povrchů.

Připraveno k použití v dílenských prostorech

Laser radary lze snadno instalovat na standardní 6-osá ramena robotických paží se zabudovaným montážním rozhraním. Robotické systémy se používají pro automatickou fixaci laser radaru v místech, kde nasnímání bodu eliminuje optická překážka. Laserový radar automaticky měří vyrovnávací body po každém pohybu. Veškerá naměřená data, které jsou shromažďována ve společném souřadnicovém systému zajištují přesnost měření, zcela nezávislé na robotovi.

Snadná údržba laserovým radaru

Jednoduchá výměna vnšjších vzduchových filtrů, aniž by bylo nutné demontovat laser radar z uchycení.

Bezproblémová integrace s běžným metrologickým software

Zákazníci si mohou vybrat z celé řady softwarových řešení nebo pomocí softwaru SDK řídit laser radar napřímo. Integrovány jsou sw PolyWorks, Metrolog a další. Toto propojení umožňuje zákazníkům používat software dle své orientace a těžit tak ze zkušeností již zaškoleného personálu. Laser Radar je také snadno přepravitelný, rozměry pro přepravu jsou cca 1x1m.

 Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2018 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10