Topmes

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10271 752 341info@topmes.cz

Kalibrační laboratoř

Kalibrační laboratoř tvoří v rámci firmy TOPMES nezávislé oddělení. Vedoucím laboratoře je Milan Zámiš, manager jakosti je Mgr. Jiří Dočkal. V současné době má laboratoř zažádáno o akreditaci u ČIA (Český institut pro akreditaci) jako akreditovaná kalibrační laboratoř pro obor kalibrace délkoměrů, mikroskopů, profilprojektorů a třísouřadnicových měřicích strojů. V roce 2007 proběhl externí audit od firmy International Automotive Associates, s.r.o., auditované byly požadavky normy ISO 17025, část 4 - Požadavky na management. 

Dále proběhly interní audity na část 5 normy ISO: Technické požadavky (Požadavky na vybavení, kalibrační postupy atd.) a další interní audity na část 4. Na všechny používané kalibrační postupy byly ve spolupráci s akreditovnými subjekty úspěšně provedeny mezilaboratorní porovnávací zkoušky.

Po technické a administrativní stránce provádí laboratoř všechny kalibrace výhradně tak, jako bychom již byli akreditovaný subjekt. V současné době však laboratoř ještě nemá právo použít vlastní kulaté razítko akreditovaného subjektu. Proto zákazníkům, kteří kulaté razítko požadují, doporučujeme objednat kalibraci a vystavení kalibračního listu například od ČMI Praha, případně doporučujeme služby Technických laboratoří Opava - pan Novák nebo služeb akreditované zkušební laboratoře MZDS Dr.Skopala z Brna. 

Tyto subjekty však mohou provést pouze zjištění skutečného technického stavu stroje, nemají k dispozici originální diagnostický a kalibrační software Topmes, umožňující stanovit parametry prostorové korekční mapy. Naší kalibraci zpravidla předchází kompletní servisní údržba a seřízení stroje včetně proměření stroje laserinterferometrem a optimalizace korekční mapy, což vede ke zlepšení parametrů stroje. Činnost technického servisu a kalibrace stroje je v tomto případě vždy striktně oddělena.

Nahoru

+420 271 752 341
info@topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2016 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10