Topmes

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10+420 271 752 341info(@)topmes.cz

3D stroje

3D stroje

LK Altera SLHA metrologic

LK Altera SL HA (Short Leg High Accuracy) - typová řada metrologických měřicích strojů SL HA používá vylepšený systém kinematické konstrukce stroje z keramických profilů, včetně nového unikátního systému vzduchových ložisek. Ložiska, která jsou zatěžovaná hmotností stroje, jsou zvětšená. Všechna ložiska přiléhají k vodícím plochám podstatně vyšší silou, čímž se zvyšuje mechanická tuhost celé konstrukce. Vzduchová mezera je jen 5µ, takže i spotřeba tlakového vzduchu je významně redukována. K návrhu mechaniky stroje a simulace jeho dynamických parametrů byla použita metoda konečných prvků. Celá konstrukce je striktně podřízena jednoznačně definovanému nulovému bodu teplotního počátku, což je důležité zejména u ultrapřesných strojů vybavených systémem teplotní kompenzace.

Stroje jsou vybaveny zcela novým kontrolerem MCC300, což znamená zvýšení rychlosti a plynulosti pojezdu, a tím i podstatně lepší parametry při digitálním, analogovém i laserovém scaningu křivek i ploch známých i neznámých tvarů. Pro zhodnocení parametrů měřicího stroje v režimu analogového scaningu slouží test ISO 10360-4. Je zajímavé srovnat výsledky tohoto testu u různých výrobců, pokud jeho výsledky u svých strojů vůbec zveřejňují.

Samozřejmostí je garance rozměrové stability a přesnosti stroje po dobu 10-ti let. Pokud by výsledky kalibrace nebyly v souladu s technickou specifikací nového stroje vlivem změny mechanické struktury stroje, bude stroj bezplatně opraven. 

Standardní modely pro rozsah teplot +/-2ºC nepoužívají systém kompenzace teploty. Pro práci v dílenském prostředí v rozsahu teplot od +15 do +30ºC je vhodné stroje vybavit systémem kompenzace teploty DTEC, který se skládá ze 4 senzorů teploty a speciálního softwaru. Do systému teplotní kompenzace DTEC je zahrnuta i dotyková sonda, která sama o sobě při změně teploty o 5 ºC způsobí chybu 12µ, při použití prodloužení sondy 100mm dokonce chybu 25µ. 

LK Altera SL HA (High Accuracy) je vysoce přesný stroj pro metrologické laboratoře určený pro rychlý scanning s analogovou sondou SP25M. Hlavní pojezd je zvýšen, což snižuje hmotnost pohyblivé části stroje a příznivě se projevuje na dynamických vlastnostech stroje. Standardně je vybaven pneumatickým antivibračním systémem. Zlepšení přesnosti je dosaženo dokonalým proměřením geometrie stroje laserem v hustším rastru a použitím propracovaného systému kompenzace teplot. Přesnost stroje HA (High Accuracy) modelu je dána vzorcem U3=0.7 + L/600. 

LK-V R (dříve Ultima Rail) – stroj pro přesné měření rozměrných součástí v leteckém a automobilovém průmyslu a v energetice (turbíny) využívá unikátní technologie keramického profilu „I“ průřezu mostu. Rozsahy portálu od 2m s přesností 4.5 + L/250 jsou nerealizovatelné klasickými konstrukčními technologiemi.. Například granitový portál by se prolomil vlastní vahou.

Detailní technickou specifikaci konkrétního stroje zašleme na vyžádání. V příloze uvádíme technickou specifikaci (Data Sheet) jen pro nejběžnější model stroje s rozsahem 15.10.8.

Nahoru

+420 271 752 341
info(@)topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2019 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10