Topmes

TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10271 752 341info@topmes.cz

Ramena

Ramena

Měřicí rameno MCAx je přesný, spolehlivý a komfortní přenosný měřicí systém. Lze jej vybavit širokou škálou snímacích systémů pro dotykové měření, dotykové skenování i pro optické bezkontaktní skenování pomocí unikátních digitálních laserových skenerů Nikon Metrology

MCAx 7-mi osé

Měřicí rameno Nikon Metrolgy Metris MCAx je precizní přenosné měřicí zařízení pro pohodlné měření rozměrnějších součástí přímo ve výrobě. Základ konstrukce měřicího ramene je tvořen lehkými trubkovými elementy z uhlíkových vláken spojenými kloubovými spoji, které poskytují 7 stupňů volnosti. Tato konfigurace umožňuje pohodlné dosažení jakéhokoliv požadovaného bodu měření v prostoru. Kloubové spoje obsahují přesné enkodéry úhlu, takže navazující software má v každém okamžiku informaci o přesné poloze snímací kuličky sondy v prostoru. Základna měřicího ramene může být upevněna přímo k pracovní ploše měření pomocí tří šroubů. Alternativní způsoby uchycení jsou magnetická základna pro připevnění měřicí ramena na ocelové povrchy, vakuová přísavka, případně mobilní stativ či masivní pevný stativ. Napájení bateriové Li-Ion případně síťovým adaptérem, napojení na počítač USB a WiFi.

Od roku 2012 už standardně dodáváme novou generaci měřicího ramene MCAx, již v korporátních barvách Nikon Metrology (žlutá, černá). Měřicí ramena Nikon Metrology Metris MCAx jsou dodávána ve dvou provedeních co se týče přesnosti, a několika modelech dle rozsahu měření (2.0, 2.5, 3.0, 3.5, 4.0 a 4.5m). Ramena všech těchto rozsahů jsou dodávána v 7-mi osém provedení. Pro bezdotykové snímání pomocí laser scanneru je nezbytně nutné rameno 7-mi osé. Rameno se zvýšenou přesností MCAx+ je dodáváno v provedení (2.0, 2.5, 3.0, 3.5, 4.0 a 4.5m).

Nahoru

+420 271 752 341
info@topmes.cz

Vytvořila společnost Pro-idea.cz

© 2016 TOPMES s.r.o., Štěrboholská 44, 102 00 Praha 10